Na czym polega metoda drukowania Flex na tekstyliach? 0
CZYM JEST METODA DRUKU FLEX?

Metoda drukowania na koszulkach folią flex to technika druku, która umożliwia trwałe i wytrzymałe nadruki na koszulkach i innych tekstyliach.

Proces ten zaczyna się od zaprojektowania grafiki w programie komputerowym, która następnie jest wycinana z folii flex przy użyciu plotera tnącego. Plotery tnące są urządzeniami, które wycinają wzory z folii według ustalonych przez użytkownika parametrów.

Kolejnym etapem jest przeniesienie wyciętego wzoru z folii flex na powierzchnię koszulki. Do tego celu wykorzystuje się specjalną prasę termotransferową, która umożliwia przeniesienie wzoru z folii na materiał. Folia poddawana wysokiej temperaturze i presji w prasie termicznej. Pod wpływem ciepła i ciśnienia, przykleja się do materiału, a wierzchnia warstwa folii zostaje odciągnięta, pozostawiając na koszulce trwały i odporny na ścieranie nadruk. W ten sposób folia flex stopniowo się topi, a wzór przenosi się na powierzchnię koszulki.

Metoda flex jest popularnym sposobem personalizacji koszulek i innych ubrań, gdyż pozwala na uzyskanie bardzo trwałych i estetycznych nadruków. Metoda druku folią flex pozwala na uzyskanie wyraźnych i trwałych wzorów na koszulkach. Farby stosowane do produkcji folii flex są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie, dlatego też koszulki z takim nadrukiem mogą być prane i prasowane bez obawy o uszkodzenie wzoru.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl